Victory Brothers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Victory Brothers

The best clan ever!
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Latest topics
» Koje igre trenutno igrate
Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitimeby Suky 14/6/2009, 09:45

» Sto zante o "Ninja" potezu???
Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitimeby PeachWize 10/6/2009, 16:09

» www.piratebay.org
Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitimeby PeachWize 8/6/2009, 15:46

» Preporuka grafičkih kartica
Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitimeby kesica 5/6/2009, 05:00

» X.nrG__Penda
Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitimeby InFFerNo 4/6/2009, 10:49

Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Preporuka grafičkih kartica

Go down 
+6
gocezg
Suky
GeC
Maestral
InFFerNo
-S!X3R-
10 posters

Nvidia ili ATI
Nvidia
Preporuka grafičkih kartica I_vote_lcap52%Preporuka grafičkih kartica I_vote_rcap
 52% [ 12 ]
Ati
Preporuka grafičkih kartica I_vote_lcap48%Preporuka grafičkih kartica I_vote_rcap
 48% [ 11 ]
Ukupno glasova : 23
 
Back

Autor/icaPoruka
-S!X3R-
Admin
-S!X3R-


Broj postova : 183
Age : 31
Lokacija : Vrsar
Registration date : 13.01.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime15/1/2009, 11:01

Ovako.Imam grafičku GeForce 7600GT,i vec pomalo mi nestaje veliki izbor novih igara za igranje.Planiram si kupiti novu,samo nebi znao koja bi mi bila najbolja,dali Nvidia ili ATI????

Ovdje isto tako pisite kakve vi grafulje imate pa da malo usporedujemo!!!!! geek affraid


Zadnja promjena: BravoSix; 14/3/2009, 15:09; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.xfire.com/clans/crokodil/
InFFerNo
Admin
InFFerNo


Broj postova : 163
Age : 29
Lokacija : Zagreb
Registration date : 31.10.2008

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime15/1/2009, 12:00

Moja je Atijeva X1950 GT i meni još uvjek pokreće sve šta joj dam da pokrenem i zadovoljan sam njome, mislim da je NVIDIA kvalitetnija i jača od Atija, ali i puno skuplja, pa ako nemaš dubok džep preporučujem Ati Wink
[Vrh] Go down
https://victory-brothers.forumcroatian.com
-S!X3R-
Admin
-S!X3R-


Broj postova : 183
Age : 31
Lokacija : Vrsar
Registration date : 13.01.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime17/1/2009, 23:01

Evo ovo je moja velika zelja za komp!!!
Jedina prepreka........hmmm.....NOVAC....... Sad Sad

Preporuka grafičkih kartica 1213637434
[Vrh] Go down
http://www.xfire.com/clans/crokodil/
Maestral




Broj postova : 14
Age : 30
Lokacija : Osijek
Registration date : 01.02.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime1/2/2009, 19:04

E ovako imam i ja jedno pitanje u vezi grafičke kartice.....
Moja grafička kartica je jako slaba (asus radeon a9550....180 mb)
pa planiram sada kupiti novu grafu neku od 512 mb..pa me zanima sta
moram pogledat (gdje i kako) koju moj komp prihvaca grafičku da nekupi
sad neku koju moj komp ne prihvaca????? TNX
[Vrh] Go down
InFFerNo
Admin
InFFerNo


Broj postova : 163
Age : 29
Lokacija : Zagreb
Registration date : 31.10.2008

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime2/2/2009, 00:43

najprije reci kakav utor imaz za AGP ili PC-X
[Vrh] Go down
https://victory-brothers.forumcroatian.com
Maestral




Broj postova : 14
Age : 30
Lokacija : Osijek
Registration date : 01.02.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime3/2/2009, 00:47

pa nemam blage kakav mi je utor zato i pitam gdje? i kako? afro
[Vrh] Go down
GeC




Broj postova : 35
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.02.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime10/3/2009, 13:48

uzmi si Nvidiu 8800 GT 512/756 kako tebi odogovra neces bi razocaran..meni vrti 512 crysis na high tako da.. al ako kupis dobru grafu a ostatak kompa ti je los..to ti nece bit ok..najbolje da napises cijelu konfu koju imas
[Vrh] Go down
Suky

Suky


Broj postova : 78
Lokacija : Pojatno Zapresic
Registration date : 12.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime14/3/2009, 14:43

Kupi bilokoji samo da nema x2 jer ak je recimo 512x2 onda ak imas xp nece ti priznat ukupnih 1gb neg samo 512 i FPS ce ti jako pasti a ako imas vistu mogo bi uzeti ali ti nece u svim igrama uzimati svih 1gb nego opet 512mb...ja bi ti preporucio nvidia makar je skuplja ona ima drugaciju strukturu od ati jer ima nekakve 3 memorije nesto ima gpu,cpu i jos jedno a ati ima samo prva 2 tak da...ja bi ti reko nvidia makar i sam imam ati (ili cekaj da ati napravi radeon 5870x2 sa 4gb i nvidia ce morat napraviti nesto masovno za 10000kn) lol!
[Vrh] Go down
gocezg




Broj postova : 68
Age : 43
Lokacija : zagreb
Registration date : 11.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime14/3/2009, 16:52

slazem se sa sukyem nvidia je grafa za gamere kvalitetnija ai skuplja jbg
[Vrh] Go down
roaDkiLL

roaDkiLL


Broj postova : 162
Age : 43
Registration date : 14.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime15/3/2009, 16:18

A jbg kad i tu imam par stvari za reć Very Happy

Dakle nVidia definitivno mada se mora priznat da se zadnje vrijeme ATI počeo dosta popravljat.

Ja trenutno koristim 8800 GTX-icu i jako sam zadovoljan.Najviše FPS-a kaj sam uspio poterat na COD-u je bilo 780!!!Mada ljudsko oko ne razaznaje više od 125 zati i velika većina ljudi igra sa tom postavkom.

Što se tiče nekih preporuka a evo ovo je moje mišljenje :

AGP slotovi (stara verzija slota) :
ATI - Powercolor Radeon X1650Pro AGP, 512MB DDR2, TVout, DVI - najbolji omjer cijene i kvalitete što se tiče ATI kartica
nVidia - *XFX GF 7600GS, AGP, 512MB DDR, TV-out, DVI - ista stvar samo što iako nije DDR2 tehnologija nVidiju izvlači vrhunski "chipset" na grafičkim karticama pa na nekim benchmark testovima možete i dobiti bolje rezultate nego na ovoj ATI kartici

Generalno o AGP slotu.
Znači AGP je sad već "stari" slot za graffičke kartice koji na novijim polčama već polako nestaje iako na tržištu još uvijek postoje AGP kartice kao npr. gornje dvije koje sasvim solidno vrte sve novije igre osim možda baš nekih ultra zahtjevnih naslova kao Far Cry 2 ili Mirrors Edge.To je slot znači koji izgleda ovako :
Preporuka grafičkih kartica T400113_ATIAGPslot
AGP je naravno starija tehnologija i samim time inferioran PCIE slotu.

Generalno o PCIE slotu
PCI Express slot je nova IT tehnogloija implementirana prije cca 2-3 godine i automatski je počela preuzimati tržište prvenstveno jer je brža i kvalitetnija od AGP tehnologije.Nešto vrlo slično kao SDRAM i DIIMRAM i sad nove DDR2, DDR i DDR4 o koejm se tek počelo pričati tehnologije.Slot sam po sebi izgleda ovako :
Preporuka grafičkih kartica T400114_nVidiaPCIEslot
pa i sami zaključujete da je nemoguće umetnuti AGP karticu u PCIE slot ili obratno.

Nabava nove kartice.
Kod kupnje tj. nadogradnje GPU dijela vaše konfiguracije prvo morate znati da li vaša ploča ima AGP ili PCIE slot.Najjednostavniji način za provjeru toga je naravno vizualni.Otvorite komp izvadite karticu i vidite o kojem je slotu riječ.Naravno ako vas ima urednih koji čuvate dokumentaciju vezanu za vaš komp tu informaciju možete naći u GUIDE BOOK-u vaše matične ploče.

ATI vs nVidia
ATI je kako su već neki članovi napomenuli kartica za ljude skromnijeg džepa koja će "zdovoljiti" vaše potrebe dok je nVidia kartica za one koji imaju tih 200-300 kuna više i žele nakon pokretanja igre reći "Bog te hebo!!!".To je činjenica već cca desetak godina i duboko sam uvjeren da će tako i ostati.Zašto je to tako dovljno je da pogledate koliko igara na tržištu u svojim intro filmovima ima nVidin "the it was ment to be played" logo.

Ovo su trenutno najisplativije GPU kartice na tržištu :

ATI - Gigabyte Radeon HD4650, 1GB DDR2, VGA, DVI, HDMI
nVidia - *Gainward BLISS 9500GT, 1GB DDR2, PCI-E, TV-out, DVI
Obje su PCIE slot kartice!!

Nadam se da sam bar malo pomogao i olakšao nekome odabir nove kartice.Ako ima još kakvih pitanja samo viknite ja bum se potrudil dat adekvatan odgovor što je brže moguće.
[Vrh] Go down
-S!X3R-
Admin
-S!X3R-


Broj postova : 183
Age : 31
Lokacija : Vrsar
Registration date : 13.01.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime19/3/2009, 23:32

Joj samo da dode ljeto da si i ja kupim nesto normalno!!!
Evo sta planiram:
Preporuka grafičkih kartica GeForce_9800_GTX_angle
GeForce 295GTX!!!! Trenutno najbolja grafulja na trzistu!! cheers cheers Cool Cool
[Vrh] Go down
http://www.xfire.com/clans/crokodil/
Suky

Suky


Broj postova : 78
Lokacija : Pojatno Zapresic
Registration date : 12.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime20/3/2009, 01:32

lol! . Sve dobro ali kriva slika ne igleda ti tak 295 (mozda da, ovisi mozda ko ju prodaje) ali pravi izgled ti je ovaj :Preporuka grafičkih kartica Bfg295gtx
[Vrh] Go down
roaDkiLL

roaDkiLL


Broj postova : 162
Age : 43
Registration date : 14.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime20/3/2009, 09:09

Do ljeta će ti vjerojatno i cijena otić dolje i pojavit se još 2-3 modela tako da nemoj dva puta reć e to je to Very Happy
A i moja preporuka ti je bar što se hrvatskog tržišta tiče :

- ako želiš kupovat kartice najveće kvalitete NIKADA ne kupuj prvu seriju na hrvatskom tržištu
- ne kupuj kartice najvišeg ranga
- prozuji po netu po raznim review siteovima i nađi neki "gamers best buy"

Treba uložit malo vremena ali isplati se.
[Vrh] Go down
MC Flip

MC Flip


Broj postova : 30
Lokacija : Vrsar, Croatia
Registration date : 14.01.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime27/3/2009, 11:59

ja u laptopu imam ati radeon 5200 graficki cip i do sad dere sve!!! lol!
[Vrh] Go down
Suky

Suky


Broj postova : 78
Lokacija : Pojatno Zapresic
Registration date : 12.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime28/3/2009, 04:08

ma najbolje da sam kupis nvidia gtx295 u 3-way sli i napajanje od 1200w, proc intel quad core extreme od 3.16 ghz 16 gb rama i miran si do vjeke vjekova
[Vrh] Go down
roaDkiLL

roaDkiLL


Broj postova : 162
Age : 43
Registration date : 14.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime28/3/2009, 09:38

Miran bu ko i sa svakim kompom max 5 godina.
Pa ja sam prije 3 godine izpljunul 150000 kn za komp i sad nakon 3 godine je samo malo preko one srednje snage znači za 2 godine bum opet uzimal đubre od kompa.
[Vrh] Go down
gocezg




Broj postova : 68
Age : 43
Lokacija : zagreb
Registration date : 11.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime28/3/2009, 11:04

a sta da velim kume nego nisam znao da si bas takav tajkun i ispljunul za komp 150000 kuna ja mislio 15000 kuna fala tako ti sa kumom lazes ga cijeli zivot znaci ma NP zato smo kumovi a i kako se veli ako nece svoj svoga koce onda lol! prcko
[Vrh] Go down
roaDkiLL

roaDkiLL


Broj postova : 162
Age : 43
Registration date : 14.03.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime28/3/2009, 20:47

A prcko ti mene prcko tak mi i treba super kaj imaš razumjevanja kume kad vidiš da sam još krmeljavih očiju to piso jbm ti sveca Very Happy
[Vrh] Go down
definho

definho


Broj postova : 34
Age : 29
Registration date : 09.02.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime2/5/2009, 15:01

ma ja imam 8600GT i zadovoljan sam donekle...pa sad mi ej reko lik od kojg sam uzimo konfu da sam kad ce mi ova bit preslaba da mu javim i da ce mi zamijenit za jeftiiniju cijenu a ja njemu svoju staru...tak dajte neku preporuku a da nije preskupa?
[Vrh] Go down
kesica

kesica


Broj postova : 9
Age : 33
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.06.2009

Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: JEDNA RECENICA ! ! !   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime5/6/2009, 05:00

ATIradeon 4870x2 najbolja graficka na trzistu...cijena oko 4 000 kn =DProcesor---intel core 2 duo e 8600 2x 3,2 ghz ...moja zelja...samo to dvoje..kad kupim jebat cu keve(ovako ionako to radim)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preporuka grafičkih kartica Empty
PostajNaslov: Re: Preporuka grafičkih kartica   Preporuka grafičkih kartica I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Preporuka grafičkih kartica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» player.cfg - razmjena cfg-a i grafičkih postavki.....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Victory Brothers :: O svemu ostalome :: MultyMedia Zone :: Hardware-
Forum(o)Bir: